Тейлър Фриц надигра Рафаел Надал в откриващ мач от Зелената

...
Тейлър Фриц надигра Рафаел Надал в откриващ мач от Зелената
Коментари Харесай

Фриц срази Надал на старта в Торино

Тейлър Фриц надигра Рафаел Надал в откриващ мач от Зелената група на Финалите на ATP, които се организират за втора поредна година в италианския град Торино. Американецът, който размени международния номер 1 Карлос Алкарас, надделя лидера в групата със 7-6 (3), 6-1 за близо един час и 40 минути игра .
Рафаел Надал стартира с проваляне присъединяване си във Финалите на ATP.
Фриц бе този, който имаше благоприятни условия за пробив в първия сет – той стигна до общо три брейкпойнта, които не съумя да оползотвори, и в последна сметка се стигна до тайбрек. В него американският тенисист бе надалеч по-солиден от рекордьора по трофеи в шампионатите от Големия шлем и завоюва дългия гейм със 7-3 точки. Втората част бе равностойна до 2-1 в интерес на Фриц. Надал позволи първи пробив в мача и оттам-насетне не съумя да покаже темперамент и да се завърне в срещата, губейки с 1-6.

И двамата се показаха мощно на първи сервис, само че разликата пристигна във второто подаване – Фриц загуби единствено четири точки при разигран втори сервис, като не даде нито една опция за пробив пред испанския Матадор, който отрази седем от деветте шанса пред противника. Надал не бе безапелационен и при уинъри и непредизвиканите неточности – 18-22 в тази рубрика за него, до момента в който Фриц завърши с позитивен баланс – 23 печеливши удара и едвам 10 непредизвикани.

По този метод американецът оглави Зелената група след първия ден в нея. Каспер Рууд е втори след двусетовата си победа над Феликс Оже-Алиасим. Канадецът и Надал се изправят един против различен във вторите мачове от групата във вторник, до момента в който Рууд и Фриц излизат в пряк конфликт на върха. /БГНЕС
Източник: bgnes.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР