МИЛАН (АП) — Ден преди изгряващ ганайски дизайнер да направи

...
МИЛАН (АП) — Ден преди изгряващ ганайски дизайнер да направи
Коментари Харесай

10 години, 3000 рекламни послания: Трудната битка за черни таланти в италианската мода

МИЛАН (АП) — Ден преди изгряващ ганайски дизайнер да направи дебюта си на пистата в Милано, Мишел Франсин Нгонмо отстраняваше проблеми по какъв начин да притегли повече хора в залата, с цел да отговори на търсенето. Часове преди шоуто тя беше будна преди разсъмване с екипа си, който подреждаше зад кулисите и шоурума.

Нгонмо, 38-годишна камерунка с италиански генезис, е посветила професионалния си живот на това да оказва помощ за издигането на профила на африканци и други цветнокожи хора в италианската мода и други креативен области, „ тъй като имаше, да кажем, липса на показване на хора като мен. “

Нгонмо, който основа Асоциацията Afrofashion преди десетилетие продуцира ревюта по пистите, наставлява гении и признава реформаторски достижения посредством премиите Black Carpet, стартирани през 2023 година Ngonmo също преподава фешън студенти и пътува постоянно до Африка, с цел да работи с дизайнери там.

През първото си десетилетие Afrofashion Association е работила с 3000 цветнокожи хора, в това число 92...

Прочетете целия текст »

Източник: worldnews.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР