ТЕМПЕ, Аризона (AP) — Джоел Ериксон Ек наруши равенство в

...

Джоел Ериксон Ек наруши равенство в 3-ти период при победата на Уайлд с 5-2 над Койотс

ТЕМПЕ, Аризона (AP) — Джоел Ериксон Ек наруши тъждество в трети интервал с 29-ия си гол, Марк-Андре Фльори направи 23 спасявания и Минесота Уайлд победи Аризона Койотс с 5-2 в четвъртък вечерта.

След като Зак Богосян дръпна Уайлд даже при 2 две минути след третия интервал, Ек победи вратаря Карел Веймелка с удар с ръка от левия кръг при 7:16.

Кирил Капризов означи своя 30-и гол, Брок Фейбър и Конър Сюард прибавиха празни мрежи, а Матс Зукарело направи три асистенции. Минесота завоюва две следващи победи, откакто пропуск от три мача го остави на девет точки от финалната уайлд кард на Западната конференция.

Фльори реализира втората си победа за три седмици в Mullett Arena с 4600 места и е с 19-10 -1 против Койотс.

Веймелка направи 23 спасявания за Койотс. Те изгубиха две следващи и 16 от 18.

Клейтън Келър и Майкъл Карконе означиха седем секунди разлика в първите 1:28 на третия, с цел да дадат преднина на Аризона с 2-1, само че Богосян изравни 32 секунди по-късно, ко...