Децата от лятна занималня към Центъра за подкрепа и личностно

...
</TD
>Децата от лятна занималня към Центъра за подкрепа и личностно
Коментари Харесай

Децата от лятна занималня към Центъра за личностно развитие станаха художници

Децата от лятна занималня към Центъра за поддръжка и личностно развиване имаха тематично занимание, обвързвано с професионално насочване и кариерно развиване. В тази връзка занятието мина с гост-лектор Стоян Челебиев – студент в НХА - Филиал Бургас, получил доста оценки в региона на изобразителното изкуство.

Децата с интерес следиха неговите скици, рисунки, рекламни плакати, карикатури и дружно с това се постараха да нарисуват свои лични, въодушевени от показаното.

Представена им беше презентация за бургаските художници, която срещна децата с едни от най-известните имена в областта на това изкуство – Петко Задгорски, Виолета Масларова, Георги Баев.

След разходката в Морската градина, децата посетиха и изложба " Богориди “, където се срещнаха с същинска изложба и се забавляваха с практическо занимание " Нарисувай ме “. Чрез специфична техника с фолио и маркери, те рисуваха портрет на собствен другар от групата. Занятието беше извършено от художник-галерист Гергана Гергьовска и приключи с забавни въпроси към шефа на изложба " Богориди “.

Децата посетиха Фестивала на пясъчните фигури в Морската градина и се срещнаха с различен тип изкуство - статуя от пясък.

С тези разнородни креативен действия се дава опция на децата да развият своето креативно мислене, въображение и образуване на естетически нюх към красивото.
Източник: burgas24.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР