Тайрийз Макси отбеляза рекордните в кариерата си 51 точки и

...

Тайрийз Макси вкара 51 точки за победа на Филаделфия срещу Юта Джаз

Тайрийз Макси означи рекордните в кариерата си 51 точки и Филаделфия 76ърс победи Юта Джаз със 127:124 в мач от постоянния сезон на Националната баскетболна асоциация на Съединени американски щати и Канада (НБА).

Макси, който часове по-рано беше разгласен за запаса в " Мача на звездите ", вкара 17/27 от игра, седем тройки и 10/11 от линията за нарушаване. Две от точните стрелби от бялата линия бяха вкарани 4.1 секунди преди края и с това Сиксърс взеха решение мача. Джоел Ембийд пък не игра поради травма, получена в мача с Голдън Стейт във вторник.

Тобиас Харис вкара 28 точки за Сиксърс и Кели Оубри добави други 16, в това число три тройки в последната четвъртина. Лаури Марканен пък бе най-резултатен за Джаз с 28 точки и 10 битки.

Така Фили остана на мач зад Ню Йорк в Атлантическата дивизия, откакто Никс победиха със 109:105 Индиана Пейсърс. Джейлън Брънсън вкара 11 от 40-те си точки в последните 6:45 минути и нюйоркчани записаха девета поредна победа с поврат от 15 точки пасив.