Директорката на националното разузнаване на САЩ Тълси Габард подаде оставка
Тълси Габард е подала оставка от поста на шеф на националното разузнаване на Съединени американски щати, съобщи Ройтерс, като се базира на телевизия " Фокс нюз ", осведоми Българска телеграфна агенция.
Така тя става четвъртата жена на висока позиция в администрацията на американския президент Доналд Тръмп, която напуска поста си през последните три месеца.
Министърката на труда Лори Чавес-Деремър подаде оставка в края на предишния месец след изказвания за злоупотреби в нейното министерство.
Кристи Ноум бе уволнена от поста на министър на вътрешната сигурност през март, а Пам Бонди напусна поста си на правосъден министър и основен прокурор по-малко от месец по-късно, напомня Ройтерс.
Малко по-късно новината удостовери самият американски президент.
" За жал, Тълси Габард напуща администрацията на 30 юни ", съобщи Тръмп, представен от Ройтерс.
Така той удостовери отдръпването на Габард от поста на шеф на националното разузнаване на Съединени американски щати.
Длъжността ще се извършва от първия заместник-директор Арън Лукас.
Още по тематаПодкрепете ни
Уважаеми читатели, вие сте тук и през днешния ден, с цел да научите новините от България и света, и да прочетете настоящи разбори и мнения от „ Клуб Z “. Ние се обръщаме към вас с молба – имаме потребност от вашата поддръжка, с цел да продължим. Вече години вие, читателите ни в 97 страни на всички континенти по света, отваряте всеки ден страницата ни в интернет в търсене на същинска, самостоятелна и качествена публицистика. Вие можете да допринесете за нашия блян към истината, неприкривана от финансови зависимости. Можете да помогнете единственият гарант на наличие да сте вие – читателите.
-->
Така тя става четвъртата жена на висока позиция в администрацията на американския президент Доналд Тръмп, която напуска поста си през последните три месеца.
Министърката на труда Лори Чавес-Деремър подаде оставка в края на предишния месец след изказвания за злоупотреби в нейното министерство.
Кристи Ноум бе уволнена от поста на министър на вътрешната сигурност през март, а Пам Бонди напусна поста си на правосъден министър и основен прокурор по-малко от месец по-късно, напомня Ройтерс.
Малко по-късно новината удостовери самият американски президент.
" За жал, Тълси Габард напуща администрацията на 30 юни ", съобщи Тръмп, представен от Ройтерс.
Така той удостовери отдръпването на Габард от поста на шеф на националното разузнаване на Съединени американски щати.
Длъжността ще се извършва от първия заместник-директор Арън Лукас.
Още по тематаПодкрепете ни
Уважаеми читатели, вие сте тук и през днешния ден, с цел да научите новините от България и света, и да прочетете настоящи разбори и мнения от „ Клуб Z “. Ние се обръщаме към вас с молба – имаме потребност от вашата поддръжка, с цел да продължим. Вече години вие, читателите ни в 97 страни на всички континенти по света, отваряте всеки ден страницата ни в интернет в търсене на същинска, самостоятелна и качествена публицистика. Вие можете да допринесете за нашия блян към истината, неприкривана от финансови зависимости. Можете да помогнете единственият гарант на наличие да сте вие – читателите.
-->
Източник: clubz.bg
КОМЕНТАРИ




