Световният №8 Андрей Рубльов сложи край на надеждите на Карлос

...

Андрей Рубльов спря похода на Алкарас към трета поредна титла в Мадрид

Световният №8 Андрей Рубльов постави завършек на очакванията на Карлос Алкарас да спечели трета поредна купа в Мадрид. Руснакът отстрани представителя на домакините на 1/4-финалите в испанската столица след победа с 2:1 сета.

Третият в света спечели първия сет, откакто съумя да направи единствения пробив в частта. В петия гейм Алкарас завоюва подаването на противника си, откакто още в първия си сервис гейм бе отразил точка за пробив.

Рубльов съумя да изравни общия резултат по същия метод - с един пробив във втория сет той проби за 2:0, а до нови пробиви не се стигна.

В третата част руснакът сподели по-стабилна игра и даде единствено два гейма на Алкарас, с което завоюва и мача.

Съперник на Рубльов на полуфиналите ще бъде спечелилият от мача сред Тейлър Фриц и Франсиско Серундоло.