Световният №3 и 11-кратен шампион в Барселона - Рафаел Надал

...

Надал отвя Кареньо-Буста и ще спори с Циципас за титлата в Барселона

Световният №3 и 11-кратен първенец в Барселона - Рафаел Надал се класира за финала на шампионата по тенис на червени кортове в каталунската столица с награден фонд 1.57 милиона евро. Матадора който е номер 1 в схемата, победи без проблеми сънародника си Пабло Кареньо-Буста с 6:3, 6:2 за 89 минути.

Make that 1️⃣2️⃣ Barcelona finals for!

He sprints past Carreno Busta 6-3, 6-2.
— ATP Tour (@atptour)
Надал поведе с 5:1 в първия сет с два пробива, след което загуби подаването си, само че в деветия гейм затвори първия сет. Във втората част той завоюва първите четири гейма, след което стигна до крайния триумф с втория си мачбол. На финала на следващия ден испанецът ще играе против Стефанос Циципас от Гърция.

Номер 2 в схемата Циципас отстрани италианеца Яник Синер с 6:3, 6:3 за 83 минути. Така той продължи мощната си серия на клей с девета поредна победа без изгубен сет, откакто през предходната седмица завоюва първата си купа в сериите „ Мастърс “ в Монте Карло.