Световният №1 Рафаел Надал спечели безапелационна победа в първия си

...

Надал се завърна на любимата си настилка с бърза победа

Световният №1 Рафаел Надал завоюва безапелационна победа в първия си мач на червени кортове през 2018 година Кралят на клея имаше потребност от 78 минути, с цел да преодолее съпротивата на Аляж Бедене и да се класира за осминафиналите на шампионата от сериите " Мастърс " в Монте Карло. Испанският тенисист даде единствено четири гейма на словенеца за триумфа с 6:1, 6:3.

Надал осъществя четири пробива от осем благоприятни условия и избави двете, които се откриха пред Бедене. Лидерът в международната класация, който преследва 11-а купа в Монте Карло, загуби единствено 13 от разиграните 48 точки в своите подавания и излезе победител в 24 от 51 точки, в които посрещаше.

Испанецът записа втора победа от два мача с Бедене, който след три години под флага на Англия още веднъж се състезава за родината си Словения. Предишната им среща още веднъж беше в третия кръг на " Мастърс " в Монте Карло - през 2016 година, когато Надал завоюва с 6:3, 6:3.

В спор за място в четвъртфиналите носителят на 16 трофеи от Големия шлем ще се изправи против Карен Хачанов. 21-годишният руснак победи участващия с " уайлд кард " Жил Симон с 6:2, 6:2.

Надал се завърна на обичаната си настилка с бърза победа

Другият осминафинал в първата четвърт на схемата опълчва Новак Джокович и Доминик Тийм. Сърбинът, който подвигна трофея в Монте Карло през 2013 и 2015 година, победи огромната вяра на хърватския тенис Борна Чорич със 7:6 (2), 7:5. Тийм стартира присъединяване си в княжеството във вторник, когато завоюва трагична победа против руснака Андрей Рубльов - 5:7, 7:5, 7:5.

Днес бяха излъчени и осминафиналите във втората четвърт на схемата. Григор Димитров, който през вчерашния ден стартира шампионата с поврат против Пиер Юг-Ербер, ще се изправи против германеца Филип Колшрайбер. Поставеният под №6 Давид Гофен ще играе с №11 Роберто Баутиста Агут.

Осминафиналите в долната половина на схемата са Марин Чилич против Милош Раонич, Кей Нишикори против Андреас Сепи, Александър Зверев против Ян-Ленард Щруф и Миша Зверев против Ришар Гаске.
Източник: dnevnik.bg