Световният шампион турнира Лига на нациите, след като обърна в

...

Франция спечели Лигата на нациите след обрат срещу Испания

Световният първенец шампионата Лига на нациите, откакто обърна в Милано състава на от 0:1 до 2:1 след извънредно трогателен и първокласен конфликт, изключително през второто полувреме.

Първото полувреме бе по-стандартното, като в началните минути по-активни бяха " петлите ", а испанците владееха по-дълго топката по-късно.

През втората част и двата тима заиграха доста пряк футбол с офанзиви и към двете порти.

Първи сполучиха испанците. В 64-ата минута Тео Ернандес откри напречната греда на испанската врата, само че " Ла Фурия Роха " провежда контраакция и Микел Оярсабал преодоля вратаря Льорис и поведе с 1:0.

Веднага пристигна отговорът на французите - необикновен удар по диагонала на Карим Бензема докара до равнене в 66-ата минута.

Опитът и самостоятелната класа на си сподели думата в 80-ата минута, когато след пас зад тила на испанската защита Килиан Мбапе осъществя цялостния за своя тим - 2:1 за Франция. При попадението останаха подозрения за засада, само че системата ВАР зачете гола.

До края младият тим на сподели, че има ужасно бъдеще и откри взлом към вратата на Льорис, който обаче съумя да я опази и победи във второто издание на шампионата.

Третото място е за Италия, победила със същия резултат 2:1 Белгия в дребния край.
Източник: pik.bg