Световният шампион Германия загуби първия си мач на първенството, след

...

Германия започна защитата на световната титла с изненадваща загуба от Мексико

Световният първенец Германия загуби първия си мач на шампионата, откакто отстъпи с 0:1 на Мексико. Вдъхновеният отбор на " ацтеките " направи страховит дуел и с геройска игра спря първенците от преди четири години.

В воин за Мексико се трансформира Ирвинг Лосано, който вкара единственият гол в 35-ата минута. От другата страна Германия проспа първото полувреме и стартира да нападна по-масирано едвам в последния четвърт час, когато пропусна няколко положителни шанса.

Това е трети следващ случай на международно състезание, при който първенецът не стартира с победа. През 2014 година международният първенец Испания стартира с тежко проваляне 1:5 от Холандия, а четири години по-рано Италия направи 1:1 с Парагвай.

Последният път, в който Германия стартира несполучливо международно е от 1986 година, когато Бундестима направи 1:1 с Уругвай. В последните си три шампионати пък германците непроменяемо бележеха по четири гола.

Wow! #MEX stun the #WorldCup champions in Moscow! #GERMEX 0-1 pic.twitter.com/XOtAWcKD8U