Световният шампион Аржентина победи Австралия с 2:0 в контрола, играна

...

В Пекин: Меси вдъхнови Аржентина с ранен гол

Световният първенец Аржентина победи Австралия с 2:0 в контрола, играна в Китай.

Пред претъпкан стадион в Пекин и имена на китайски на фланелките Лионел Меси изведе „ гаучосите “ с капитанската лента и откри резултата още във втората минута с удар от границата на наказателното поле.

След половин час игра Австралия пропусна да изравни след изстрел на Мичъл Дюк, а малко по-късно Анхел ди Мария пропусна да удвои задатъка на Аржентина.

Минути след почивката още веднъж Ди Мария пропусна да се разпише, само че Херман Пецела стори това в 68-ата минута след пас на Родриго де Пол – 2:0 за Аржентина.

Четвърт час преди края дебют за аржентинците направи младата звезда на Манчестър Юнайтед Алехандро Гарначо, а минути по-късно двата отбора спукаха топката и се наложи да продължат мача с друга.

До края нямаше рискове пред двете порти и Аржентина се наложи с 2:0.

Това е трети следващ триумф за Меси и компания след финала на Мондиала в Катар, извоюван с дузпи против Франция. През март отборът на Лионел Скалони се наложи с 2:0 над Панама и 7:0 над Кюрасао.
Източник: novsport.com