Световният номер 1 Новак Джокович достигна четвъртфиналите на тенис турнира

...

Джокович продължава марча си в Шанхай

Световният номер 1 Новак Джокович доближи четвъртфиналите на тенис шампионата от сериите Мастърс 1000 в Шанхай, откакто надигра Джон Иснър в два сета – в обособените елементи 7-5, 6-3 за към час и 15 минути игра.

Сърбинът бе замесен в оспорван първи сет с американския колос, само че оползотвори първата опция за пробив за някой от двамата в 12-ия гейм, с което дръпна в резултата. Втората част стартира по отличен метод за първенеца от предходната година, който поведе с 2-0, а до края бе извънредно стабилен за крайното 6-3. Разликата пристигна в точките, извоювани на първи сервис – 88% за Джокович против едвам 58% за Иснър.

Това бе десети триумф от 12 мача за сърбина против американеца. Ноле е в серия от седем следващи триумфа, откакто предходната седмица победи при дебютното си присъединяване в Токио.

В спор за място на полуфиналите негов противник ще бъде спечелилият от дуела сред Стефанос Циципас и Хуберт Хуркач. /БГНЕС