Светът е на сантиметри от ядрена катастрофа заради израелските удари

...
Светът е на сантиметри от ядрена катастрофа заради израелските удари
Коментари Харесай

Захарова: Светът е на сантиметри от ядрена катастрофа. Радиацията няма да пита дали може да премине границата

Светът е на сантиметри от нуклеарна злополука поради израелските удари по територията на Иран. Това заяви формалният представител на съветското външно министерство Мария Захарова на Санктпетербургския международен стопански конгрес (СПИЕФ), който се организира от 18 до 21 юни. Основната тематика на форума е „ Общите полезности - основа за напредък в многополюсен свят “, оповестява ТАСС. Агресията на Израел против Иран може да е била проведена, с цел да провали договарянията сред Техеран и Вашингтон, съобщи още Захарова.​​​​​

" Ние безусловно сме на сантиметри от нуклеарната злополука. Нанасят се удари, разбирам, че се назовават ​​високоточни, разбирам, че се назовават ​​избирателни, само че се правят безусловно в непосредствена непосредственост - не знам в какви мерни единици се мерят, в сантиметри, милиметри, метри, дециметри ли, но в непосредствена непосредственост до обекти, в които се намират радиоактивни материали, нуклеарни материали “, означи дипломатът.

" Днес се нанасят удари по обекти, където има нуклеарен материал. Не е ли това действителна нуклеарна опасност? Както разбирате, радиацията няма да пита никого дали може да премине границата или не, - акцентира Захарова. - Това ще бъде злополука освен за районите, само че и за целия свят като цяло. “

Русия, в това число съветският президент Владимир Путин, е в всекидневен контакт с Израел, Иран и други страни, за решение на спора. Захарова добави, че Русия също работи интензивно за това в границите на МААЕ и други платформи на Организация на обединените нации.

Източник: glasove.com


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР