Султанът на Оман Хайсам бин Тарик Ал Саид получи писмо

...
Султанът на Оман Хайсам бин Тарик Ал Саид получи писмо
Коментари Харесай

Султанът на Оман получи писмо от президента Румен Радев

Султанът на Оман Хайсам бин Тарик Ал Саид получи писмо от президента Румен Радев, съобщи Оманската новинарска организация. То е обвързвано с двустранните връзки сред двете страни.

Писмото бе връчено на министъра на външните работи Бадр бин Хамад бин Хамуд ал Бусайди от българския му сътрудник Георг Георгиев, който дойде в страната нощес, с цел да посрещне освободените през вчерашния ден от хусите български моряци.

По време на срещата сред двамата министри са били разисквани двустранните връзки сред София и Маскат в разнообразни области, отбелязва организацията.

Георгиев е изразил благодарност за филантропичната и дипломатическа роля на Оман в решаването на въпроси, свързани с мира и районната непоклатимост. Той е похвалил и позитивните начинания на страната, довели до безвредното освобождение на екипажа на кораба „ Галакси Лийдър “, измежду който бяха и двама българи.

От своя страна Ал Бусайди е подчертал основната роля на дипломацията, основаваща се на разговор и взаимно доверие за поощряване на районната и интернационалната непоклатимост.

“Султанат Оман има вяра, че ефикасният разговор и градивната дипломация са най-ефективните средства за реализиране на мир и подсилване на разбирателството сред страните и народите “, сподели той.

Двамата министри разискаха още районното и интернационалното развиване и обмениха гледните си точки по този въпрос. Те потвърдиха, че Оман и България споделят обща позиция, която приканва за мирни решения за справяне с проблемите и споровете по метод, който способства за поддържане на сигурността и стабилността и за разпространение на полезностите на хармонията сред страните и народите.

На срещата участваха някои публични лица от двете страни.

Всеки миг е значим! Последвайте ни в и , с цел да сте в крайник с тематиките на деня.
Източник: dariknews.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР