Струва ми се, че Демократична България е партията, която има

...
Струва ми се, че Демократична България е партията, която има
Коментари Харесай

Лорер: Ако ДБ получат третия мандат, вероятно ПП ще ги подкрепи

Струва ми се, че " Демократична България " е партията, която има максимален късмет да събере ръководещо болшинство към себе си за сформиране на държавно управление. Това съобщи пред Българска национална телевизия депутатът от " Продължаваме промяната " Даниел Лорер по отношение на опцията да се образува кабинет с третия мандат.

" Ако президентството счита да даде някакъв късмет на България за трети път, да го направи точно с тях ", сподели още той.

Макар Политическа партия да има по-центристка позиция от Демократична България, двете обединения работят добре дружно и в случай че те получат мандата, има доста огромен късмет Политическа партия да ги поддържат, уточни депутатът. Лорер не изключи и поддръжка от ГЕРБ.

" Но те самите в този случай би трябвало да си създадат равносметка - желаят ли а има надзор върху основния прокурор? Подкрепа от ГЕРБ за мандата на Демократична България ще значи и поддръжка за една извънредно сериозна антикорупционна стратегия. " – добави той.

По думите му, за Политическа партия е значимо да има вдишване на отговорност за 12-те години, през които България е била в застой и е станала знак на корупцията.

„ През тези 12 години на власт беше ГЕРБ и е редно те да поемат най-малко някаква отговорност “, сподели още той.

„ Нашата задача с втория мандат беше да установим какво е в действителност значимо за България, само че се оказа се, че в българския парламент няма схващане и предпочитание за диалог “, счита Лорер.

Въпреки различията депутатите са съумели да се обединят към някои положителни промени като проблема с " Лукойл ", уточни още той. Лорер има вяра, че в оставащите седмици на Народното събрание някои от законите по Плана за възобновяване ще бъдат гласувани.
Източник: faktor.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР