Страната на изгряващото слънце успява да се класира за шести

...

Япония - на шести пореден Мондиал

Страната на изгряващото слънце съумява да се класира за шести Мондиал поред.

През 2002 година Япония беше хазаин на международните финали, дружно с Южна Корея.

Най-доброто достижение на „ самураите” на международни шампионати е 1/16 край – през 2002г. и през 2010г.

За пръв път Япония се класира на Мондиал през 1998 година, когато шампионатът се организира във Франция.

Жребият изпраща японците в група с Аржентина, Хърватия и Ямайка. Японците записват 3 загуби и отпадат безславно.

Първият гол за Япония на международни шампионати отбелязва Масаши Накаяма през 1998г. Попадението пада при загубата на „ самураите” от Ямайка с 1:2.

Япония е притежател на Купата на Азия рекордните 4 пъти – 1992г., 2000г., 2004г., 2011г.

Най-сериозни съперници на Япония в зона „ Азия” са Южна Корея и Австралия.

Япония е единственият тим отвън зона „ Америка”, който публично е взел участие в шампионата „ Копа Америка” по покана, това се случва през 1999г.

През 2011г. Япония още веднъж получава покана за „ Копа Америка”, която приема, само че след това отхвърля поради огромното земетресение и цунами, които връхлитат страната.

В квалификационния цикъл за Мондиал 2018 японците изиграха 18 срещи, в които записаха 13 победи, 3 равни и 2 загуби.

Голмайстор за Япония в квалификациите за Мондиал 2018 е Кейсуке Хонда със седем попадения. С най-вече минути (1620) е бранителят на Саутхемптън Мая Йошида.

В тези квалификации „ самураите” демонстрираха, че са най-опасни в последните 15 минути, когато са отбелязали максимален % от головете си (27.3%).

Най-голямата победа на Япония в миналите квалификации е с 6:0 като посетител на Афганистан.