Стражът на Фиорентина Бартломей Драговски отърва тима си от поражение

...

Фиорентина някак не падна от Дженоа – вратар герой

Стражът на Фиорентина Бартломей Драговски отърва отбора си от проваляне против последния в класирането преди този мач Дженоа. Вратарят отрази дузпа, изпълнена от Доменико Кришито в 15-ата минута, а през втората част направи една дузина положителни спасявания. Срещата на "Артемио Франки " приключи при резултат 0:0, като постави завършек на победната серия на "Ла Виола " от три следващи триумфа за състезание и за Купата.

Тимът на Джузепе Якини имаше преимущество през първата част и имаше повече положения, само че се оказа изоставащ до почивката. Удар с глава на Никола Миленкович се отби в гредата. Кутроне не съумя да приключи тъкмо контраофанзива. Федерико Киеза на дваж пъти също не откри задачата. Първия път, в който Дженоа опита офанзива, Пецела събори Фавили в наказателното поле и се стигна до дузпа. Кришито обаче не съумя да преодолее Драговски.

След паузата Фиорентина продължи да владее по-често топката, само че не създаваше голови обстановки. Барека и Миленкович пробваха удари от отдалеченост, а Кутроне стреля неопределено от воле след прелестна офанзива на домакините. Първата действителна голова заплаха бе в 71-ата минута, когато Перин се намеси чудесно след удар на влезлия като запаса Ейсерик. Малко по-късно вратарят още веднъж бе на мястото си, като спря Киеза.

Тогава пристигна моментът на Драговски. Полският пазач направи две следващи превъзходни спасявания, като при второто мазета удар с глава на Бираски. По-късно Драговски се оправи и със обстановка, в която Панимонти бе изведен самичък против него. Вратарят излезе рано, съкрати ъгъла и отрази удара.