STORRS, Conn. (AP) — Донован Клингън вкара 19 точки и

...

No. 3 UConn победи Seton Hall с 91-61, за да спечели първата абсолютна титла от редовния сезон на Big East от 25 години

STORRS, Conn. (AP) — Донован Клингън вкара 19 точки и направи 11 битки, с цел да поведе уравновесена офанзива и номер 3 UConn завоюва първата си безапелационна купа от постоянния сезон в Големия изток от 25 години в неделя с проваляне с 91-61 на Сетън Хол.

Първокурсникът Стефон Касъл изравни връх в кариерата си с 21 точки и Тристен Нютън имаше 17 точки и 10 асистенции за Хъски (26-3, 16-2 Биг Ийст), които приключиха този сезон непобедени вкъщи (16-0). Алекс Карабан добави 13 точки.

Дре Дейвис имаше 20 точки, а Кадари Ричмънд вкара 15, с цел да поведе Сетън Хол (18-11, 11-7), който остава на четвърто място в Големия изток със загубата, мач пред Виланова.

UConn стреля 56% от пода и надигра Пиратите с 52-30 в боята.

Дейвис означи 12 точки през първите 10 минути и 16 точки през първото полувреме за Сетън Хол. Неговата игра за 3 точки при слагане провокира серия от 7-0, която даде преднина на Пиратите с 18-14.