Стопкадър Диема СпортСилен мач на соколите, но заради малшанс изгубиха

...

Спартак изпусна да бие Монтана

Стопкадър Диема Спорт

Силен мач на " соколите ", само че поради малшанс изгубиха две точки.

Отборите на Монтана и Спартак Варна не съумяха да излъчат победител в дербито на върха във Втора лига, което приключи 1:1 и с което бе затворен 13-ия кръг във втория ни ешелон. Срещата на стадион „ Огоста ” стартира обещаващо, като двата отбора си размениха два бързи гола, само че в последна сметка това се оказа и крайният резултат в мача.

Александър Цветков откри за гостите в 8-ата минута, само че единствено четири по-късно Антон Тунгаров изравни, написа gong.bg.

След този резултат Монтана резервира втората си позиция, само че към този момент с актив от 25 точки, до момента в който Спартак е четвърти с 23.

Варненци обаче могат да съжаляват, защото играха по-добре и изключително през второто полувреме надиграха домакините и сътвориха по-чисти положения за втори гол. Към края те имаха искания за дузпа против Ахмед Ахмедов, а в 86-ата минута Ивей Ромееш пропусна да сложи точка на разногласието.

Той бе изведен самичък отдясно, само че вместо да бие, потърси подаване и сбърка.

Иначе дуелът започва чудесно за гостите от Варна. Футболистите на Васил Петров взеха самодейността още от първия съдийски сигнал, като гостите бяха тимът, който най-вече владееше топката и се опитваше да нападна.

В осмата минута варненци стигнаха до свободен удар в половината на Монтана, а зад топката застана капитанът Виктор Митев. Той центрира на далечната греда, където Александър Цветков се включи от втора позиция и несмущаван от никого, от два метра прати топката под гредата на вратаря Васил Симеонов.

Домакините от Монтана съумяха да отговорят на предизвикването и бързо стигнаха до изравнително попадение. След офанзива отляво, топката бе центрирана в наказателното поле, където защитник на гостите не съумя да почисти добре. След това коженото кълбо попадна на главата на Антон Тунгаров, който не сгреши за 1:1.

В 20-ата минута Кевин Бемага имаше доста добра опция да обстрелва вратата на Спартак Варна. Филип Ежике направи доста добър пробив отдясно и мина с лекост сред двама играчи на гостите, след което комбинира с Беманга, който бе оставен непокрит пред наказателното поле фронтално против вратата. Беманга стреля мощно без подготовка, само че прати топката над вратата.

В 27-ата минута Монтана стигна до свободен удар наоколо до наказателното поле на варненци, само че центрирането в пеналта не затрудни защитата на варненци. Секунди по-късно домакините още веднъж се добраха до свободен удар, този път отдясно по нападението. Буров реши да стреля непосредствено към вратата, само че прати топката в стената.

В края на първата част Ахмед Ахемдов опита доста сложен и хубав удар от въздуха, само че не откри рамката на вратата, пращайки топката в навън.

Втората част стартира с добра обстановка за варненци. Спартак стигна до свободен удар в рискова непосредственост до наказателното поле на Монтана. Гостите извършиха статичното състояние заучено, само че в последна сметка ударът към вратата на домакините не се получи и до интервенция на вратаря не се стигна

Кевин Беманга също имаше опция да обстрелва вратата на своя съперник от отдалеченост, само че и неговият шут не откри задачата.

В заключителните минути на дуела гостите от Варна пропуснаха страховит късмет да си тръгнат с трите точки от Монтана. След многоходово нахлуване се стигна до мощен шут на Начев от границата на наказателното поле, само че с основна интервенция се отличи Франк Ландри, който мазета пред самата голлиния.

МОНТАНА – СПАРТАК Външно наблюдение 1:1

0:1 Цветков 8`, 1:1 Тунгаров 12`

Монтана: 30 Васил Ивайлов Симеонов, 15 Богдан Костов, 18 Костадин Илиев, 14 Димитър Буров, 5 Денис Динев, 6 Франк Есума, 20 Кевин Беманга, 22 Стефан Каменов, 9 Филип Ежике, 10 Александър Тодоров, 23 Антон Тунгаров

Старши треньор: Николай Митов

Спартак Варна: 89 Никола Виденов, 9 Мехмед Мехмед, 3 Преслав Петров, 6 Александър Цветков, 11 Виктор Митев, 5 Йоан Бауренски, 45 Даниел Начев, 10 Румен Руменов, 14 Ивей Ромееш, 29 Ахмед Ахмедов, 75 Йохан Н`зи

Старши треньор: Васил Петров
Източник: petel.bg