Стопкадър Диема СпортПоредно разочарование за спартаклии и пета загуба за

...

Спартак записа пета загуба и вече е последен

Стопкадър Диема Спорт

Поредно отчаяние за спартаклии и пета загуба за тях при майсторите.

Ботев надделя с 1:0 Спартак във Враца и задълбочи рецесията в редиците на " соколите ". Двубоят беше от 6-ия кръг на efbet Лига. Единственото попадение на стадион " Христо Ботев " вкара Браян Переа от дузпа в 17-ата минута. За колумбиеца това беше пето попадение от началото на сезона. Спартак към този момент е на последно място с 1 точка и голова разлика 1:14, като е с минимум вкарани и най-вече позволени голове в елита.

Двата тима изиграха забавен мач, в който удариха три греди. На два пъти това сториха домакините, а един път гостите. Освен това голмайсторът Переа направи два съществени пропуща, написа gong.bg.

Срещата стартира с домашен напън. В 4-ата минута отбраната на " соколите " се раздра, което разреши на Переа да насочи удар, който беше блокиран. Топката попадна в Диего Фераресо, а бразилецът насочи мощен удар от към 20 метра, само че Дичевски мазета в корнер. В 10-ата минута Васев не затурдни Костов с шут от далечна отдалеченост.

В 15-ата минута Генади Луго позволи груба неточност в защита, като вместо да почисти топката в наказателното поле, разреши на Чавдар Ивайлов да го изпревари, а по-късно бранителят на " соколите " извърхи нарушаване против своя съперник. Главният рефер Георги Кабаков уточни бялата точка. Зад топката застана Браян Переа, който не сбърка за 1:0.

Малко по-късно Да Силва качи топката на главата на Генов, който насочи удар, само че Дичевски мазета в корнер. В 20-ата минута Ботев извърши заучено корнер. Топката стигна до Маринов, който от придвижване насочи удар от границата на наказателното поле, само че гредата спря врачани от втори гол.

В 27-ата минута гостите можеше да изравнят. Менди проби отляво и центрира в наказателното поле, където Васев се измъкна от отбраната на Ботев и насочи удар с глава, който срещна горната греда. До края на първата част не се случи нищо запаметяващо се.

В началото на второто полувреме Костов избави тима си от изравнително попадение. След центриране от корнер Никола Борисов съумя да насочи подъл удар с глава, само че вратарят на домакините мазета. Ботев отговори с удар от далечна отдалеченост на Генов, само че над вратата.

Минута по-късно врачани пропуснаха златен късмет да удвоят. Да Силва получи отляво и центрира в наказателното поле, където Мендоса надскочи Ел Анаби и насочи удар с глава, който срещна гредата. В 61-ата минута Да Силва напредна с топката и насочи удар от към 15 метра, само че Дичевски се намеси уверено и мазета в корнер.

В 76-ата минута Борисов се извиси над всички след центриране от директен свободен удар, само че прати топката с глава около вратата. Две минути по-късно Переа пропусна да реши всичко в срещата, откакто беше изтърван от Ибрям, само че не откри очертанията на вратата.

В 81-ата минута домакините получиха право да изпълнят директен свободен удар отляво на наказателното поле. Генов опита да изненада Дичевски с пряк удар, само че вратарят внимаваше и мазета в корнер. Седем минути по-късно Переа пропусна нов златен късмет за гол. Колумбиецът се озова самичък против вратаря след пас на Монтоя, преодоля Дичевски, само че не съумя да нанесе удар, след което загуби надзор над топката.

Ботев Враца - Спартак Варна 1:0

1:0 Браян Переа (17-дузпа)

Ботев Враца: 76. Красимир Костов /к/, 23. Браян Мендоса, 3. Мартин Кавдански, 4. Луис Фелипе, 8. Диего Фераресо, 24. Стефан Гаврилов (58 - 6. Антонио Георгиев), 14. Мартин Атанасов, 15. Мирослав Маринов (66 - 10. Сантиаго Монтоя), 9. Даниел Генов (90 - 20. Меси Назер), 19. Браян Переа, 21. Жан-Пиер да Силва

Резерви: 34. Федерико Бариос, 6. Антонио Георгиев, 11. Виктор Василев, 20. Меси Назер, 22. Петър Кепов, 10. Сантиаго Монтоя

Треньор: Росен Кирилов

Спартак Варна: 21. Иван Дичевски, 23. Проспер Менди (ж.к.), 19. Никола Борисов, 22. Сами ел Анаби, 12. Генади Луго (76 - 3. Ибрям Ибрям), 10. Янчо Андреев - кап, ж.к. (76 - 24. Лиандро Мартис), 17. Цветан Илиев, 8. Ивайло Климентов (86 - 20. Николай Иванов), 11. Виктор Митев (86 - 9. Мехмед Сабри), 30. Божидар Васев (70 - 13. Руслан Черненко), 90. Мартин Тошев

Резерви: 67. Християн Христов, 71. Георги Чукалов

Треньор: Георги Иванов

Ж.к.: Стефан Гаврилов, Луис Фелипе (Ботев); Янчо Андреев (Спартак)

Съдия: Георги Кабаков

Стадион:  " Христо Ботев "
Източник: petel.bg