В София трудно уведомяват хората, които трявба да са под карантина
Столичното РЗИ има проблем с разнасянето на наставления за карантина на контактни те лица. Проблемът е главно кадрови.
„ Информацията за инфектираните доближава до нас посредством Националната осведомителна система. Тогава правим епидемиологично изследване и дефинираме контактни те лица и ги карантинираме. При обстановка с хиляди с позитивни резултати и доста контактни лица, не сме в положение навреме да подадем тази информация ”, изясни доктор Илонка Маева , която управлява краткотрайно Столичната районна здравна ревизия, представена от Нова телевизия.
Информацията за заболели и контактни доближава и до персоналните лекари. След като наставления та бъдат подписани и подпечатани, би трябвало да бъдат разнесени по адреси. Те обаче са хиляди.
„ 16 екипа се занимават с това, само че се получава закъснение ”, изясни доктор Маева по време на брифинг в Министерството на здравеопазването.
Проведен е диалог с Информационни системи и ще бъде направено предложение в министерството за промени, с цел да стига информацията за карантина та до контактни я.
„ Предлагаме да се подаде къс есемес на лицето, което се карантинира. Очакваме отговор от министерството ”, изясни доктор Маева.
Източник: novinite.bg
КОМЕНТАРИ




