Столичният общински съвет обяви конкурс за избор на членове на

...
Столичният общински съвет обяви конкурс за избор на членове на
Коментари Харесай

Обявиха конкурс за директори и на 6-те общински болници в столицата

Столичният общински съвет разгласи конкурс за избор на членове на Съвета на шефовете на 6-те общински лечебни заведения в София, излиза наяве от оповестеното на уеб страницата на общината съобщение. Това са Първа УМБАЛ „ Св. Йоан Кръстител “, Втора МБАЛ, Четвърта МБАЛ, Пета МБАЛ „ Княгиня Клементина “, Първа САГБАЛ „ Света София ” и АГ болница „ Шейново ”.

До присъединяване в състезанието за избор на членове на Съвета на шефовете на общински лечебни заведения за болнична помощ се позволяват лица, които са български жители, жители на Европейския съюз или на страна – страна по Споразумението за Европейското икономическо пространство, или на Конфедерация Швейцария; имат образователно-квалификационна степен „ магистър по медицина “ с приета компетентност и подготовка по здравен мениджмънт или " магистър по стопанска система и ръководство " с добита просветителна и/или научна степен, компетентност или преминато образование за повишение на квалификацията по член 43 от Закона за висшето обучение в региона на здравния мениджмънт – за изпълнителен член на Съвета на шефовете и приключена образователно-квалификационна степен „ бакалавър “ или по-висока за член на съвета на шефовете, имат минимум 5 години професионален опит и други

За изпълнителен шеф условието е да има образователно-квалификационна степен " магистър " по медицина, надлежно дентална медицина, и с подготовка по здравен мениджмънт или лице с образователно-квалификационна степен " магистър " по стопанска система и ръководство и с добита просветителна и/или научна степен, компетентност или преминато образование за повишение на квалификацията в региона на здравния мениджмънт.

За член на Съвета на шефовете се изисква приключена образователно-квалификационна степен „ бакалавър “ или по-висока.

Пълния текст на обявата може да видите 
Източник: zdrave.net


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР