Старши треньорът на Питсбърг Пенгуинс Майк Съливан съобщи, че титулярният

...

Титулярният вратар на Питсбърг ще почива до Звездния уикенд в НХЛ заради контузия

Старши треньорът на Питсбърг Пенгуинс Майк Съливан заяви, че титулярният вратар на тима Тристан Джари ще отсъства от леда до края на паузата за Мача на звездите в Националната хокейна лига поради травма в горната част на тялото.

" Смятаме, че почивката ще му подейства позитивно и той още веднъж ще възвърне най-хубавата си форма ", съобщи Съливан по адрес на Джари.

Стражът ще пропусне мача против Вашингтон в четвъртък и семейството на Сан Хосе в събота. " Пингвините " се завръщат в игра на 7 февруари след Звездния уикенд на 4 и 5 февруари.

Джари не се включи в тренировката в сряда, откакто беше изваден от състава в навечерието на мача против Флорида Пантърс, извоюван ден по-рано със 7:6 след продължение.  Преди това той лекуваше контузия в долната част на тялото, а след завръщането си в игра вратарят отрази 67 от 70 удара в два мача.

27-годишният Тристан Джари е позволил приблизително по 2,65 гола на мач с 92.1 % избавени изстрели през актуалната акция в 27 изиграни дуела.