Старши треньорът на България Красимир Балъков сподели мнението си след

...

Балъков: Позитивна крачка, светлинка в тунела - денят на истината може би ще е през март

Старши треньорът на България Красимир Балъков показа мнението си след нулевото тъждество с Черна гора в европейските квалификации. Специалистът даде позитивна оценка на " лъвовете ".

" Показахме темперамент, искахме непременно да победим, през второто полувреме имахме спад към 10-15 минути. Излязохме от този спад и бяхме тимът, който искаше повече да победи. Имахме положения, които не реализирахме, съперникът също имаше едно-две положения. Направихме положителна крачка напред. Попето игра до Кристиян Малинов, с двама странични нападатели, с Краев начело искахме да имаме напред повече футболисти. След почивката Черна гора подвигна оборитите, не можахме да влезем в ритъма, наложи се да вършим смени. Попето играе на тази позиция, на която играе в клуба си. Просто е малко изтощен, което е разумно. Имаше предпочитание за победа, това е най-важното. Доволен съм от всички, които играха - и за Занев, и Гошо Пашов си свършиха работата. Пашов игра за повторно в националния тим, хубаво е, че го пуснах против Ирландия и през днешния ден свърши работата. Противникът изненадващо за нас се беше прибрал през първото полувреме откъм гърба, може би чакаше на контра, а това сгъсти линииите и ни затрудни. Малко светлинка в тунела, откогато аз съм пристигнал. Състезателите с всяка точка или три добиват убеденост, чака ни доста сериозен мач с Англия. Хубаво е да има такива срещи - с темперамент, с цел да може да сме подготвени за март месец, когато може би ще пристигна денят на истината ", съобщи Бала. ЕВРО 2020 7 кръг, петък 11 октомври  Черна Гора 0:0краен резулат  България