Старши треньорът на Атлетико Мадрид Диего Симеоне изрази възхищението си

...

Чоло Симеоне след успеха над Интер: Възхищавам се на феновете ни, благодаря им!

Старши треньорът на Атлетико Мадрид Диего Симеоне изрази възхищението си от почитателите на тима, които по думите му са изиграли основна роля за успеха над Интер с 2:1 в постоянното време и 4:2 при дузпите в реванша от осминафиналите на Шампионската лига.

" Изпитвам огромно удивление от нашите почитатели - посрещането, което ни направиха през днешния ден, когато пристигнахме на стадиона и при започване на мача, беше доста прочувствен миг. И всичко това след неприятен мач против Кадис.
 Индзаги: В такива дуели цената, която плащаш за това, е просто прекомерно висока

Ето подробности

Признавам, че се пробвах да предам на моите играчи, че в този момент не е моментът да апелирам почитателите за поддръжка, а моментът да им благодаря. Нашите почитатели играят решаваща роля на нашия стадион.

Целият свят можеше да го види и това оказа помощ на нашите играчи да се вдигнат през днешния ден против необикновен съперник. Коке даде всичко от себе си и Гризман се раздаде, до момента в който не можеше да тича повече. Мемфис влезе като запаса, когато в действителност имахме потребност от него.

Да бъдеш измежду четвъртфиналистите може да наподобява елементарно, само че не е ", сподели Симеоне пред кореспонденти след мача.

Атлетико стигна до четвъртфиналите на Шампионската лига след победа против Интер с общ резултат 2:2 от двата мача и победа с дузпи с 4:2.

Симеоне разкри, че е имал сили да гледа дузпите и е наблюдават реакциите на почитателите.

" Просто гледах реакциите на почитателите при дузпите, беше прекомерно прочувствено " сподели Симеоне.