Станимир Стоилов записа първа победа при дебюта си начело на

...

Първа победа за Станимир Стоилов като наставник на Казахстан

Станимир Стоилов записа първа победа при дебюта си отпред на националния тим на Казахстан. Селекцията на българският специфичен се наложи с 3:2 при гостуването против финалиста на Евро 2016 Унгария.

Футболистите на някогашният народен селекционер започнаха стремително срещата и попариха домакините, като поведоха с 2:0 още до 10-а минута. Роман Муртазаев откри резултата в 6-та минута, а четири по-късно Бактиор Зайнутдинов удвои преднината на отбора. Адам Салай върна един гол за Унгария в 21-а минута, само че до почивката Йеркебулан Сейдахмет върна задатъка от две попадения за Казахстан. Крищиан Немет означи втори гол за Унгария в средата на второто полувреме и фиксира крайното 3:2.

Отборът на Стоилов е на лагер в Будапеща, а във понеделник ще срещне отбора на България в контрола на стадион " Панчо Арена " във Ферчут.

" Доволен съм от организацията и дисциплината в нашия тим. Исках от играчите да бъдат дейни и в двете етапи - офанзива и отбрана, по този начин и се получи. Победата ще ни даде самочувствие и футболистите ще имат вяра повече в своите благоприятни условия ", разяснява Станимир Стоилов след успеха над Унгария.