Стан Вавринка е поредният поставен тенисист, който отпадна от надпреварата

...

И Стан Вавринка напусна рано Уимбълдън

Стан Вавринка е следващият подложен тенисист, който отпадна от конкуренцията в Уимбълдън след загуба в пет сета от Райли Опелка – в обособените елементи 7:5, 3:6, 4:6, 6:4, 8:6 след 3 часа и 16 минути. Първият сет бе решен от единствено един пробив, който пристигна в 11-тия гейм на мача. Опелка го осъществя, а след това сервира сполучливо за откриващата част.

Във втората функциите се размениха, като този път швейцарецът направи пробив в четвъртия гейм и по-късно затвори сета в своя изгода. В третия Вавринка направи брейк в третия гейм и обърна развоя на мача. Снажният му американски противник обаче не бе споделил последната си дума и изравни след 6:4, а в решителния пети сет надви след слаб сервис гейм на швейцареца при 7:6 в своя изгода.

Така американецът се класира за трети кръг, където чака спечелилия от конфликта сред Робин Хаазе и Милош Раонич. 22-тият в схемата пък Вавринка се причислява към Стефанос Циципас и Александър Зверев, които към този момент напуснаха конкуренцията в Ол Ингланд Клъб още в първи кръг. Напред към трети не престават още Беноа Пер, Иржи Весели и Давид Гофен. /БГНЕС