Спортист №1 на България Александър Везенков взе участие във втори

...

Везенков поигра мъничко, Кингс паднаха драматично с кош в сетния миг

Спортист №1 на България Александър Везенков взе присъединяване във втори следващ мач на Сакраменто Кинг за първи път от 27 декември, само че тимът му претърпя трагична загуба със 142:143 след продължение като посетител на Милуоки Бъкс, защото Деймиън Лилард вкара тройка за домакините с финалната сирена.

Сакраменто завоюва първата четвърт с пет точки разлика, само че Милуоки взе втората и на полувремето се отдръпна с две точки задатък. „ Елените “ излязоха спечелилите и в третата четвърт, когато прибавиха още две точки към преднината си, само че „ кралете “ взеха последната част с четири точки разлика. Така изравниха резултата и пратиха мача в продължение.

Минута преди приключването на оувъртайма Сакраменто имаше задатък от 141:137, само че до края вкара единствено една точка, до момента в който Милуоки наниза две тройки, като едната от тях беше на Деймиън Лилард в последната секунда.

Александър Везенков получи късмет за изява от треньора си Майк Браун единствено през третата четвърт. Тогава той престоя на терена 6:24 минути, което бе най-малкият интервал на игра от всички девет играчи на Сакраменто, взели присъединяване в дуела. Въпреки късото си време на терена 28-годишният българин съумя да вкара четири точки и да завоюва една битка. С безусловно същия актив приключи и Кийгън Мъри, който обаче игра 19:28 минути.

Диарън Фокс беше най-резултатен за „ кралете “ в мача. Той приключи с 32 точки. Малик Монк добави 28, а Кевин Хъртър добави 26 и 10 битки. Домантас Сабонис се отличи с трипъл-дабъл – 21 точки, 13 битки и 15 асистенции.

Геройт на Милуоки Деймиън Лилард приключи мача с общо 29 точки. Звездата на отбора Янис Адетокунбо направи трипъл-дабъл – 27 точки, 10 битки и 10 асистенции. Малик Бийзли добави 23 точки, а Боби Портис вкара 22 точки и овладя 10 отскочили топки.

В идващия си мач Сакраменто Кингс гостува на Финикс Сънс. Двубоят е на 17 януари от 4:00 часа българско време. С тази намира се поставя завършек на серията на „ кралете “ от пет следващи визити, защото следват семейства на Индиана Пейсърс (19 януари) и Атланта Хоукс (23 януари).
Източник: novinite.bg