Спортист (Своге) спечели срещу Дунав (Русе) с 1:0 в контролна

...

Спортист би Дунав в контрола

Спортист (Своге) завоюва против Дунав (Русе) с 1:0 в контролна футболна среща сред двата втородивизионни противника на терена на стадиона в село Склаве.

Единственото попадение бе дело на Георги Николов, а футболистите на Петър Колев пропуснаха още няколко преференциални положения, а успеха можеше да бъде и много по-изразителна.

Първата рискова обстановка бе за Спортист в 19-ата минута, когато Лукас Мартинс се озова на голова позиция, само че стражът на противника Даниел Николов се оправи и избави с крайник.

Малко преди почивката Георги Николов пресече неприятно върната към вратаря топка и я вкара в мрежата на русенци за 1:0.

Второто полувреме не се различаваше от първото, макар че поради калния терен мъчно можеше да се играе по-техничен футбол.

Отборът от Дунав по този начин и не съумя да насочи прецизен удар във вратата на Спортист, до момента в който момчетата на Колев имаха още няколко голови благоприятни условия, които не съумяха да осъществят.
Източник: novsport.com