Спортист (Своге) победи Ботев (Ихтиман) с 5:0 в последната проверка

...

Спортист с разгромен успех в последната си контрола

Спортист (Своге) победи Ботев (Ихтиман) с 5:0 в последната инспекция преди старта на шампионата във Втора лига. Мачът се игра на градския стадион в Своге. Два гола означи Георги Николов, а по един прибавиха Ариф Ферадов, Илия Русинов и Йоан Маринов, който се разписа непосредствено от ъглов удар.

Преди срещата бе показан тима, с който Спортист ще играе през новия сезон.

Мачът стартира с положително състояние за гостите от Ихтиман. Опитният Борислав Балджийски шутира, само че пропусна.

В 10-ата минута Спортист поведе. Ариф Ферадов получи топката в наказателното поле, направи един финт, с който преодоля защитник и с прекрасен удар насочи топката в далечния на вратаря ъгъл за 1:0.

Само няколко минути по-късно Федаров още веднъж вкара топката в мрежата, само че попадението не бе зачетено поради засада.

В 23-ата минута " шоколадите " извършиха ъглов удар, стражът на Ботев изпусна топката, само че Богомил Богомилов я изпрати около вратата.

След още 5 минути игра Йоан Маринов изведе Кирил Янакиев, който стреля, само че вратарят на гостите се оправи.

Второто попадение падна в 42-ата минута. Тогава, след меле в наказателното поле, топката се озова в Илия Русинов, който със мощен шут, от 13-14 метра, я изпрати в мрежата на Ботев.

Секунди преди почивката се разписа и Йоан Маринов. Той извърши ъглов удар и непосредствено насочи топката в мрежата на съперника - 3:0.

Второто полувреме стартира с чисто голово състояние, което се откри пред Георги Николов, само че нападателят не съумя да осъществя. Той се оправдава в 60-ата минута, когато напредна, преодоля бранител и с прекрасен удар вкара четвъртия гол в мача.

В 88-ата минута гостите от Ихтиман имаха опция да понижат, само че Ивайло Василев избави.

В последната офанзива Георги Николов вкара и последния гол в мача. След центриране отляво нападателят отигра топката с глава и я мушна в мрежата на противника.

СПОРТИСТ : Стефано Кунчев, Богомил Богомилов, Борислав Стойчев, Иво Харизанов, Владимир Сиромахов, Йоан Маринов, Кирил Янакиев, Илия Русинов, Александър Бастунов, Ариф Ферадов, Георги Николов (Ивайло Василев, Сами Пилер, Богдан Костов, Галин Ташев, Стефан Стефанов, Кристиян Андонов)

БОТЕВ ИХТИМАН : Васил Найденов, Станислав Катранков, Марио Войнов, Любомир Митков, Александър Христов, Васил Велев, Богомил Христов, Рангел Игнатов, Николай Замфиров, Борислав Балджийски, Борислав Янков (Ивайло Георгиев, Андрей Павлов, Антонио Илиев, Илиян Попов, Велизар Балджиев, Владимир Петрунов, Александър Иванов)
 ЦСКА - Спортист, 2:0 (Развой по минути) онлайн
ЦСКА - Спортист, 2:0 (Развой по минути)