Според властите 31-годишен мъж е бил арестуван на 8 декември,

...
Според властите 31-годишен мъж е бил арестуван на 8 декември,
Коментари Харесай

Мъж направи опит за отклоняване на самолет, арестуваха го

С подред управляващите 31-годишен мъж е бил задържан на 8 декември, откакто се е опитал да пренасочи вътрешен полет от Мексико към Съединени американски щати по време на пътуването му, съобщи Агенция Франс Прес.

Самолетът „ Еърбъс А320 “, който изхвърчал към 7:17 ч. локално време, пътувал за северозападния град Тихуана от централния град Леон, Гуанахуато, само че се наложило да извърши спешно кацане на интернационалното летище Гуадалахара към 45 минути след полета.

Jajajajajaja vamonos alv
— Utah (@utahac7)
„ Субектът атакува стюардеса и се опита да влезе в пилотската кабина, с цел да отклони полета за Съединените щати “, обявиха от Секретариата за сигурност и отбрана на цивилното население.

Членовете на екипажа обаче са съумели да усмирят мъжа - за който се оповестява, че е пътувал със фамилията си - и са подали сигнал за осъществяване на спешно кацане в Гуадалахара.

BREAKING: Passenger tries to hijack Mexican flight and steer it to the U.S. after assaulting a flight attendant and storming the cockpit.
— Dapper Detective (@Dapper_Det)
В отчет на полетния оператор Volaris се споделя, че „ агресорът им е споделил, че негов непосредствен родственик е бил похитен и при излитането от Леон е бил застрашен, че ще бъде погубен, в случай че отиде в Тихуана “.

В известието не се прецизира какъв брой други пасажери е имало на борда на полета.

Xem video tại đây:
Một nam hành khách 31 tuổi bị bắt vào ngày 8-12 (giờ địa phương) sau khi người này cố chuyển hướng một chuyến bay nội địa ở Mexico sang Mỹ.
— Báo Tuổi Trẻ (@bao_tuoitre)
След ареста полетът е траял пътуването си до първичната дестинация Тихуана.

Гуанахуато е един от щатите, които са най-силно наранени от насилието на наркокартелите, включващо закононарушения като изнудване и похищение.

* Във видеото: 

Не пропускайте най-важните вести - последвайте ни в 
Източник: vesti.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР