Мъж тормози и заключва приятелката си, настаниха го в психиятрията
37-годишна жена от Лом е подала сигнал, че повече от година е била подложена на физически и душевен тормоз от брачна половинка си, оповестиха от ОДМВР - Монтана.
Жената се явила в Районното ръководство в Лом на 24 юни и декларирала, че 46-годишният ѝ брачен партньор редовно я заключвал в фамилното им жилище и я лишавал незаконно от независимост.
Полицейските чиновници са подхванали дейности по Закона за отбрана от домашното принуждение. Попълнени са нужните документи и приложения, отразяващи данните по сигнала.
Мъжът е открит и е настанен за лекуване в Психиатричното поделение на МБАЛ - Лом.
По случая е формирано досъдебно произвеждане за причиняване на лека телесна щета в изискванията на домашно принуждение.
Разследването продължава.
Източник: glasnews.bg
КОМЕНТАРИ




