Китай представи съвсем ново микровълново оръжие, което може да изпържи вражески дрон на разстояние 2 мили
Според известията микровълновите оръжия в системите за контраофанзива са доста усъвършенствани спрямо обичайните системи.
Китай доста бързо напредва в региона на военните технологии, което ще му даде преимущество пред съперниците му по време на възможен предстоящ спор. По време на неотдавнашното гигантско авиошоу в Джухай Пекин показа многочислени военни технологии, които трансформират разпоредбите на играта, в това число мобилна оръжейна система за противовъздушна защита.
Наричана FK-4000, мобилната оръжейна система за противовъздушна защита съгласно оповестената в китайските медии информация е способна да прихваща и унищожава по-малките и леки безпилотни летателни апарати, като употребява своите микровълни с висока мощ (HPM, High Power Microwaves).
Представеното за първи път от Китайската корпорация за аерокосмическа просвета и технологии оръжие може да излъчва мощни микровълнови импулси за интервал, по-малък от секунда, на разстояние съвсем 2 благи (около 3,2 км).
Микровълновите оръжия
В системите за контраофанзива микровълновите оръжия са по-ефикасни спрямо обичайните системи. Тези системи са по-бързи, по-ефективни и могат да нападат по-голяма повърхност, като в същото време са невидими. FK-4000 има и антенна решетка, която е необятна съвсем 26 фута (около 8 метра).
На ревюто беше показана и система HPM, създадена от Norinco Group, която разполага с масив от микровълнови излъчватели с почти същия размер като FK-4000, с инсталирана на върха система за следене и интегриран радар за търсене и следене. Друг колос в региона на отбранителните системи, China Electronics Technology Group Corporation (CETC), също е присъединил преимуществата на тази технология в своята система Thunder Low-Altitude Defence System, оповестява SCMP.
„ 15-ото интернационално ревю за авиация и космонавтика в Китай акцентира разширението на аерокосмическите технологии в всекидневието, белязано от голям брой подписани контракти за планове за обществено благополучие “, се споделя в изказването на CASC.
Във вторник Китайската корпорация за аерокосмическа просвета и технологии (CASC) организира гала по подписването на споразуменията, които обгръщат голям брой огромни планове, в това число метеорологични спътници, морски спътници, информационни спътници, услуги за изстрелване на ракети и комерсиална аерокосмическа промишленост, както и стратегически разрастващи се промишлености.
Бяха подписани общо над 70 съглашения за съдействие и документи, показващи желание за съдействие, с обща стойност на договорите от 8,3 милиарда $ (60 милиарда юана).
Ракетите за рояци от дронове
По време на авиошоуто производителят на военна електроника CETC показа и второто потомство на ракета за изстрелване на рояци от дронове, която има товарен потенциал от 48 безпилотни летателни апарата с закрепени крила, които могат да бъдат изстреляни в границите на четири минути. Всяко транспортно средство може да носи два комплекта безпилотни летателни апарати, като всяко устройство има оптимален потребен товар и тегло при политане надлежно 15,4 lb (7 кг) и 66 lb (30 кг) и дълготрайност на работа 120 минути, съгласно SCMP.
Тези оръжия могат да бъдат от изгода на Китай по време на възможен спор с Тайван или други съперничещи си сили в бъдеще.




