Според бразилски официални представители мъж се е самовзривил пред Върховния съд

...
Според бразилски официални представители мъж се е самовзривил пред Върховния съд
Коментари Харесай

Мъж се взриви пред сградата на Върховния съд на Бразилия

Според бразилски публични представители мъж се е самовзривил пред Върховния съд на Бразилия, след като опитал да влезе в постройката в сряда вечерта. Случаят ускори опасенията за сигурността преди началото на срещата на Г-20, която ще се организира след пет дни в Рио де Жанейро, съобщи " Ройтерс ". Разговорите на държавните глави ще бъдат последвани от държавно посещаване на китайския президент Си Цзинпин в столицата Бразилия.

Първата от общо две експлозии пред съда избухнала на паркинг наоколо до постройката, а втората - секунди по-късно пред самото здание, където е открито и тялото на мъжа. Заместник-губернаторът на федералния окръг Селина Леао съобщи, че по предварителна информация нападателят се е самоубил с експлозиви, откакто се опитал да влезе във Върховния съд. Тя сподели, че той е притежател на автомобил наоколо, в багажника на който имало друга бомба.

Леао съобщи, че се надява да става въпрос за закононарушение на „ вълк единак “, само че не може да бъде сигурна. Полицията заяви, че към момента не е открила дефинитивно самоличността на мъртвия мъж, защото има риск от съществуване на още експлозиви по тялото му.

Съдиите току-що били завършили пленарно съвещание и са евакуирани на безвредно място, се споделя в изказване на съда. Президентът Луиз Инасио Лула да Силва е напуснал двореца на изпълнителната власт нощес, малко преди детонациите.

Те избухнаха на " Площада на трите управляващи " - емблематичен за Бразилия, свързващ главните здания на трите клона на федералното държавно управление. Той беше сцена на вълнения на 8 януари предходната година, когато поддръжници на някогашния президент Жаир Болсонаро нахлуха в постройките в символ на митинг против изборното му проваляне. 
Източник: glasnews.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР