СподелиСпоред информация от украинския президент Володимир Зеленски, представители на Иран

...
СподелиСпоред информация от украинския президент Володимир Зеленски, представители на Иран
Коментари Харесай

Ирански представители са ръководили първите руски атаки с дронове Шахед срещу Украйна, заяви Зеленски

Сподели
Според информация от украинския президент Володимир Зеленски, представители на Иран са били на място по време на първичните офанзиви на Русия с безпилотни летателни апарати „ Шахед “ против украински обитаеми места, защото първоначално съветските войски съвсем не са имали опит с този тип технологии, осведоми Укринформ.

„ Според украинското разузнаване, иранци са били участвали при първичните смъртоносни удари с „ Шахед “ против украинските градове, защото по това време руснаците съвсем не са знаели по какъв начин да употребяват тези средства “, разясни той.

Президентът Зеленски е на мнение, че задължението на Иран в спора не е просто бдителен, а интензивно присъединяване, защото Техеран доставя на Русия дронове, които съставляват рискови оръжия.

„ Иранците настояват, че просто продават тези устройства, че това е бизнес договорка, само че действителността е друга, тъй като лицензите за произвеждане на тези дронове са предадени на Русия, а даже са построени фабрики. Те се образоваха и съветски бойци. На територията на Русия ли са били иранците, които са обучавали по какъв начин да ръководят дроновете? Да, по този начин е, “ добави украинският водач.

По-рано през днешния ден Укринформ заяви, че Службата за сигурност на Украйна (ССУ) и Главната прокуратура са повдигнали обвинявания в неявяване на ирански военачалник, който е обучавал руснаците за офанзиви с безпилотни летателни средства „ Шахед “ и е управлявал 20 интервенции.

Източник БТАЗа още забавни вести, изявленията, разбори и мнения харесайте!
Източник: debati.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР