СподелиНе съм извършил никакво престъпление, това е политическа атака. Това

...
СподелиНе съм извършил никакво престъпление, това е политическа атака. Това
Коментари Харесай

Кирил Петков: България няма правосъдие, а бухалки за политически цели

Сподели
Не съм направил никакво закононарушение, това е политическа офанзива. Това съобщи пред публицисти съпредседателят на „ Продължаваме промяната “ (ПП) Кирил Петков, преди да влезе в прокуратурата, с цел да му бъде предявено обвиняване. На място са се събрали симпатизанти на Политическа партия, които с овации показаха поддръжката си за Петков.

По думите му в България няма правораздаване, а „ бухалки, които се употребяват за политически цели “.

„ Сарафов е един от инструментите на машината, само че тази машина не стопира с него. Пеевски е индивидът, който управлява тази акция. Ангел Кънев не е инцидентен прокурор. Тази машина би трябвало да се разгради “, съобщи Петков.

В отговор на въпрос дали е звънял на шефове в Главна дирекция „ Национална полиция “ по отношение на ареста на Бойко Борисов, Владислав Горанов и Севдалина Арнаудова, Кирил Петков съобщи, че „ нито за миг не беше нарушен законът, в случай че прочетете сведенията и показанията, ще видите, че доста хора удостоверяват това “.

Той добави, че е подготвен да се отбрани пред съда, в случай че делото стигне до там. „ Никой не е над закона “, сподели още Петков и добави, че е подготвен да продължи това дело колкото би трябвало, с цел да потвърди, че е почтен.

Народният представител Атанас Атанасов разяснява пред медиите, че мярката за неотклонение на Кирил Петков, която ще бъде взета, е „ подписка “. По думите му Петков е почтен.

Припомняме, че на 9 декември м.г. изпълняващият функционалностите основен прокурор Борислав Сарафов внесе в 51-вото Народно заседание искане за събаряне на имунитета на народния представител Кирил Петков. Искането е по предложение на Софийска градска прокуратура (СГП) по отношение на водено следствие. Тогава бе обявено, че наблюдаващият прокурор от СГП е оценил събраните досега доказателства като задоволителни за привличането към наказателна отговорност и предявяване на обвиняване по отношение на Петков за това, че на 17 март 2022 година, като министър председател, е превишил властта си. Българска телеграфна агенция напомня, че на посочената от прокуратурата дата – 17 март 2022 година, бе арестуван водачът на ГЕРБ Бойко Борисов. От Министерство на вътрешните работи тогава оповестиха, че се правят претърсвания и изземвания на доста адреси. Задържани бяха и Владислав Горанов и Севдалина Арнаудова.

На 10 декември Кирил Петков внесе в деловодството на Народното събрание отвод от имунитета си като депутат.

Освен на Кирил Петков, през декември 2024 година, изпълняващият функционалностите основен прокурор Борислав Сарафов изиска свалянето на имунитета на народните представители Радостин Василев (МЕЧ), Веселин Вешев („ Възраждане “), Ангел Георгиев („ Възраждане “), Лена Бориславова (ПП–ДБ), Гюнай Далоолу (ДПС – Ново начало), Марио Рангелов (ДПС-ДПС).

За още забавни вести, изявленията, разбори и мнения харесайте!
Източник: debati.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР