Хиляди хора излязоха на протест вчера вечерта в Киев срещу

...
Хиляди хора излязоха на протест вчера вечерта в Киев срещу
Коментари Харесай

Хиляди хора протестираха за втори пореден ден в Киев срещу освобождаването на министъра на отбраната от поста

Хиляди хора излязоха на митинг през вчерашния ден вечерта в Киев против уволнението на известния министър на защитата Михайло Федоров с решение на президента Володимир Зеленски като част от промени в държавното управление, провокирало разделяне в страната, съобщи Франс прес.

За втори следващ ден протестиращите се събраха в украинската столица, като вееха украински флагове и издигаха плакати. " Върнете Федоров! ", пишеше на един от плакатите, различен призоваваше управляващите " да почитат и да се преценяват с народа ", на трети се четеше " Автосаботаж ", описа сътрудник на Агенция Франс Прес.

Федоров - модернизатор, последовател на потреблението на високите технологии на бойното поле - се употребява с необятна известност измежду украинското общество и с поддръжката на западните съдружници на Украйна. Той разгласи оставката си в сряда, по-малко от шест месеца след назначението си отпред на министерството на защитата, като изясни, че е влезнал в спор с главнокомандващия украинските въоръжени сили Олександър Сирски, който избира по-традиционен метод към военните интервенции.

Президентът Зеленски не даде ясни пояснения за решението си да размени Федоров, само че съобщи, че задачата му е да резервира единството на военното командване в изискванията на продължаващата война с Русия.

Михайло Федоров бе краткотрайно сменен от Евген Хмара - едва прочут в политическите среди чиновник на украинските служби за сигурност (СБУ). Предстои Народното събрание да се произнесе по измененията, само че съвещание за момента не е планувано.

Повече от хиляда души стачкуваха в четвъртък в Киев и други украински градове с искане Федоров да бъде върнат на поста си.

Отстраняването му разкри признаци на различия във висшето военно управление на Украйна по отношение на метода, по който се реализират военните интервенции, отбелязва Агенция Франс Прес.
Източник: bta.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР