Спирането на доставките на природен газ за европейски потребители е

...
Спирането на доставките на природен газ за европейски потребители е
Коментари Харесай

Русия използва газа за изнудване, обяви ЕК

Спирането на доставките на природен газ за европейски консуматори е следващ опит на Русия да употребява горивото за изнудване. Това се споделя в изказване на ръководителя на Европейска комисия Урсула фон дер Лайен. То бе оповестено часове, че е имал диалог с нея и по въпроса със спрените от " Газпром " доставки ще има обща европейска позиция.

Според фон дер Лайен дейностите на съветската страна са " неоправдани и неприемливи ". Тя показва, че това е следващо доказателство, че на Русия не може да се разчита.

" Подготвени сме за този сюжет. В непрекъснат контакт сме с всички страни-членки. Работим за обезпечаване на различни доставки и за повишение на запасите хранилищата в целия Европейски Съюз ", съобщи ръководителят на Европейска комисия.

Gazprom's announcement is another attempt by Russia to blackmail us with gas.

We are prepared for this scenario. We are mapping out our coordinated EU response.

Europeans can trust that we stand united and in solidarity with the Member States impacted.
— Ursula von der Leyen (@vonderleyen)

Държавите-членки вкараха проекти за изключителни обстановки тъкмо за подобен сюжет и ние работихме с тях в съгласуваност и взаимност, сподели още фон дер Лайен.

В момента в Брюксел се организира съвещание на координационната група по газ. Очаква се Европейска комисия да показа съгласуван отговор.

" Европейските жители могат да са сигурни, че сме обединени и солидарни със страните-членки, наранени от това ново предизвикателство ", написа още в изказването.

Източник: mediapool.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР