Трима са задържани за кражбата на луксозен джип в столичния ж.к. „Изток“
Специализираната полицейска интервенция е осъществена в границите на подхванато следствие по сигнал на притежател на първокласен джип – непознат жител. Той потърсил помощ в полицията на 20 август, откакто открил неналичието на транспортното си средство, паркирано в под земята гараж в ж.к. „ Изток “ . При подхванатите оперативни дейности криминалисти от бранш „ Престъпления, свързани с МПС “ – Столична дирекция на вътрешните работи открили точния час на осъщественото закононарушение , последвала и информация от Групово дело „ Гранична полиция “ за мястото на укриване на автомобила – автосервиз на територията на Четвърто районно управление (на МВР).
В резултат на деликатно плануваната през вчерашния ден спецоперация била подхваната инспекция на автосервиза . Там криминалистите разкрили откраднатия джип и то в миг на пренабиване на идентификационния номер на рамата. На място са арестувани трима столичани , с криминалистически регистрации в полицията.
Това са 54-годишен мъж, който прочут за незаконно лишаване и укриване на МПС , телесна щета и обири, 50-годишен – за обири и 25-годишен – шофиране след приложимост на алкохол. При претърсването са конфискувани голям брой и разнообразни по тип механически устройства, употребявани за обири на коли, заглушаване на GPS-сигнали и смяна на идентификационни номера на рами на МПС.
По случая е формирано досъдебно произвеждане, материалите са докладвани в Софийската районна прокуратура , под чието наблюдаване работата по документирането му продължава. Тримата арестувани са привлечени в качеството си на обвинени за закононарушения по член 215, алинея I и член 345А, алинея I от Наказателен кодекс и с прокурорско разпореждане са арестувани за период до 72 часа .
КЗП и ГДБОП стопираха уебсайт за онлайн продажба на медикаменти с неразбираем генезис




