Спартак Варна записа първа победа под ръководството на Димитър Димитров

...

Спартак Варна удари Ботев Враца за първа победа на Херо и се доближи до голямата цел

Спартак Варна записа първа победа под управлението на Димитър Димитров и общо втора от началото на сезона, откакто варненци надделяха с гостуващия в морската ни столица Ботев Враца. Жоао Марио  откри за домакините в 23-ата, а  Иван Йорданов  удвои в 60-ата минута. Браян Переа понижи изоставането на отбора си в 66-ата минута, само че това се оказа задоволително единствено за почетна загуба.

„ Соколите “ изиграха мощно първо полувреме, в което изцяло преобладаваха и можеха умерено да имат по-голям задатък, откакто удариха и греда. През втората част врачани излязоха мобилизирани да търсят изравняването, само че вместо това получиха втори гол във вратата си. Те бързо се съвзеха и се върнаха в мача, само че до края на съумяха да се възползват от възможностите си и трябваше да се примирят с провалянето.

По този метод Спартак стопираха серията си от девет следващи мача без триумф в шампионата. Те остават на последното 16-о място, само че към този момент с актив от 12 точки и с една по-малко от Пирин Благоевград и Хебър Пазарджик. Ботев Враца пък е на 12-ата позиция с 19 пункта. В идващия кръг „ соколите “ одобряват Локомотив София, до момента в който врачани гостуват на Левски.

/ /

В началните минути на дуела домакините от Спартак бяха по-активни, само че удари към вратата на Красимир Костов липсваха. Гостите пък опитваха да нападат на бързи контраатаки, които обаче също не водеха до нещо рисково за стража Кристиано Фигирейдо.

В 15-ата минута вратарят на домакините Кристиано Фигейредо опита да финтира неприятелски футболист на границата на личното си наказателно поле, само че изгуби топката. За негов шанс обаче бързата и навременна интервенция на Роберто Хименес предотврати заплахата.

Варненци първи имаха опцията да измислят нещо по-интересно. В 18-ата минута се стигна до първи ъглов удар в срещата. Домакините извършиха нещо заучено, а топката стигна до непокрития Лерой Микелс, който стреля по тревата, само че бе блокиран.

Минута по-късно доста малко раздели Спартак от откриването на резултата. Лерой Микелс получи топката отляво и влезе във вътрешността, след което насочи страховит изстрел от към 25 метра, който обаче се отби от напречната греда на Костов и излезе в навън.

" Соколите " имаха нова опция дза гол в 22-ата минута след поредна заучена обстановка. Микелс комбинира с Иван Йорданов след свободен удар отдясно на наказателното поле, а юношата на Лудогорец стреля мигновено от границата на наказателното поле, само че над вратата.

Само минута по-късно обаче натискът на Спартак даде резултат. „ Соколите “ осъществиха след чудесна композиция. Александър Беолусов и Микелс направиха чудесно двойно отдясно, а молдовецът влезе в наказателното поле и пусна невисок пас към точката за дузпа, а там Марио засече безапелационно във вратата на Костов за 1:0.

Голът даде още повече подтик в играта на домакините, които в 24-ата минута стигнаха до нов удар към вратата на врачани. Тогава Микелс откри Йорданов в половината на Ботев, след което халфът напредна на скорост и стреля от отдалеченост, само че в страни от задачата.

Десет минути по-късно Виктор Митев шутира от доста сериозна отдалеченост, като ударът му беше прецизен, само че топката приключи право в ръцете на Краси Костов.

Ботев Враца излезе видоизменен през втората част и в началните минути след почивката постановиха напън.

В 54-ата минута гостите имаха страховит късмет да изравнят резултата. Клери Сербер отигра технично за Чавдар Ивайлов на центъра, след което халфът изведе чудесно Браян Переа самичък против Фигейредо, само че нападателят пое топката прекомерно дълго и вратарят на „ соколите “ съумя да улови.

Спартак обаче спря стремежа на врачани след тъкмо час игра, когато удвои преднината си. Даденият чартърен от Лудогорец полузащитник Иван Йорданов получи на десния фланг, след което напредна и влезе в наказателното поле, където се получи рикошет първо в Сербер и след това в Том Рапнуи, които по-късно стопираха безусловно да играят. Това разреши на Йорданов да си вземе назад топката и от границата на вратарското поле матира Костов за повторно - 2:0.

Шест минути по-късно обаче Ботев се върна в срещата. Браян Мендоса получи дълъг пас на левия фланг, след което напредна, влезе в пеналтерията и пусна пас към границата на вратарското поле, където Роберто Хименес изпусна Переа, който пък не реализира най-хубавия контакт с топката, само че го направи толкоз, че да затрудни Фигирейдо и тя влезе във вратата му – 2:1.

Двадесет минути преди края на постоянното време гостите имаха нова опция да изравнят. Сербер центрира от ъглов удар към втора греда, където Антонио Георгиев засече и стреля с глава, само че стражът на „ соколите “ мазета с лявата ръка над гредата.