Спарта Прага спечели с 3:2 столичното дерби от втория плейофен

...

Мартин Минчев и Спарта докосват титлата в Чехия след успех над големия враг

Спарта Прага завоюва с 3:2 столичното дерби от втория плейофен кръг на чешкото състезание против Славия. По този метод три кръга преди края на шампионата тимът на Мартин Минчев дръпна с пет точки (74:69) пред днешния си противник, който е и най-близкият преследвач.

Българският национал стартира като титуляр в дербито и остана на терена до 71-ата минута.

Половин час след началото на дуела Лукаш Хараслин даде задатък на Спарта. Само пет минути по-късно Иван Шранц изравни. Асгер Сьоренсен обаче донесе успеха на домакините с попадение в 63-ата минута. Вацлав Юречка изравни в 85-ата минута, само че надълбоко в добавеното време, в седмата минута след 90-ата, Ладислав Крейчи бе прецизен от дузпа и измъкна трите точки за Спарта.
Източник: novsport.com