София отново се превръща в сцена на красота, талант и

...
София отново се превръща в сцена на красота, талант и
Коментари Харесай

Васил Терзиев откри Световното първенство по художествена гимнастика за девойки в София

София още веднъж се трансформира в сцена на хубост, гений и ентусиазъм.

Това сподели кметът на столицата Васил Терзиев при откриването на Световното състезание по художествена гимнастика за девойки. 

София още веднъж има привилегията да бъде хазаин на събитие от най-голям сан. Участието на 70 страни е доказателство за значимостта и престижа на това състезание, съобщи Терзиев.

Церемонията по откриването стартира с впечатляващ театър на гимнастички от разнообразни възрасти от школи по художествена гимнастика в София. 

Васил Терзиев изрече специфични благодарности на Илияна Раева и поздрави Българската федерация по художествена гимнастика за отличната организация и за това, че за следващ път демонстрира на света, че страната ни, която има обичаи в художествената гимнастика, може да бъде заслужен хазаин. 

В Световното състезание, което се организира в София от 18 до 22 юни, вземат участие близо 400 състезателки, от които 168 самостоятелната конкуренция. 

Столичният кмет пожела триумф на всички гимнастички. Всяка една от младите гимнастички носи в себе си фантазия, мощ и безкрайна отдаденост. Зад всяко комбиниране стоят часове тренировки, старания и темперамент. И когато всичко това се събере в придвижване под звуците на музиката – се ражда същинско изкуство, уточни също столичният кмет. 

В церемонията по откриването участваха Моринари Уатанабе – президент на Международната федерация по гимнастика, Илияна Раева – ръководител на Българската федерация по художествена гимнастика, Стоян Андонов – заместник-министър на младежта и спорта, Красимир Дунев – президент на Българската федерация по спортна гимнастика. 
Източник: novinata.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР