Калин Стоянов: Има задържани за криминален вот, 147 са подадените сигнали
Собственици на огромни компании и предприятия „ просто поучават своите чиновници да гласоподават за избрана партия “, разяснява министърът на вътрешните работи Калин Стоянов след началото на предизборната акция.
По случая е формирано досъдебно произвеждане в Районна прокуратура - СанданскиИма сигнали за пазаруване на гласове освен на откритата телефонна линия, а и оперативни такива. До момента сигналите са 147, като 82 от тях са във връзка с пазаруване на гласове, към 50 има за нарушавания на изборното законодателство, също по този начин има и за корпоративен избор, уточни той.
Каква беше цената на купения избор„ Успоредно с това имаме формирани досега 10 досъдебни производства, като присъщото в тази ситуация е, че по едно от тях - в област Ямбол се работи, в изискванията на бързо произвеждане ", сподели Стоянов.
Вътрешният министър заяви, че има и арестувани, предава БГНЕС.




