СНИМКА Пресслужба на ЕИСКБългарката Милена Ангелова, член на група Работодатели“,

...
СНИМКА Пресслужба на ЕИСКБългарката Милена Ангелова, член на група Работодатели“,
Коментари Харесай

Българка е избрана за зам.-шеф на Европейския икономически и социален комитет

СНИМКА Пресслужба на ЕИСК

Българката Милена Ангелова, член на група „ Работодатели “, ще бъде един от двамата заместник-председатели на Европейския стопански и обществен комитет (ЕИСК) с мандат от две години и половина – от 2018 година до 2020 година Тя ще дава отговор за бюджетните въпроси, оповестиха от пресслужбата на институцията. Ангелова заема една от управителните позиции в ЕИСК наред с новоизбрания ръководител Лука Жайе от Италия, някогашен ръководител на група „ Други ползи “ и заместител?председателя Исабел Каньо Агилар от Испания, член на група „ Работници “, която ще дава отговор за връзката. Новите ръководител и заместник-председатели бяха определени на 18 април на сесията за възобновяване на състава на Комитета в средата на мандата, която бележи приключването на първата половина от неговия петгодишен мандат.
„ Европейският стопански и обществен комитет извършва неповторима и основна роля, защото е в позицията да показва уравновесената позиция на обществените сътрудници и проведеното гражданско общество за това по какъв начин да се работи по-ефективно за постигането на по-единна и по-федерална Европа, която да може да употребява по най-хубавия метод опциите, предлагани от четвъртата индустриална гражданска война, изкуствения разсъдък и цифровизацията, и да се оправи с провокациите, пред които ни изправят възходящите страхове, ксенофобията и миграцията. Трябва да се стремим към по-фокусирана и по?ефективна Европа и да „ вършим по-малко, само че по-ефективно “. С оглед на това смятам, че мотото на актуалното българско председателство на Съвета на Европейския съюз „ Съединението прави силата “ е напълно на място и би трябвало да получи цялостна поддръжка “, съобщи Ангелова след избирането си.
Тя е в ЕИСК от 2007 година
ЕИСК е формиран от 350 членове от 28-те страни – членки на Европейски Съюз. Членовете се оферират от националните държавни управления и се назначават от Съвета на Европейския съюз за период от 5 година Те работят независимо в полза на всички жители на Европейски Съюз. Те не са политици, а работодатели, синдикални дейци и представители на разнообразни групи, като да вземем за пример аграрни производители, консуматори, екологични организации, обществена стопанска система, МСП, свободни специалности и сдружения на хората с увреждания, доброволците, младежите, университетските среди, работещите за тъждество сред половете и т.н.
Източник: segabg.com

СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


Промоции

КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР