Снимка: БулфотоВолейболните национали на България постигнаха втора поредна победа в

...

Втора победа за волейболните национали по пътя към европейското

Снимка: Булфото

Волейболните национали на България реализираха втора поредна победа в европейските квалификации за шампионата пред 2021 година Тимът ни се наложи с 3:0 (27:25, 25:16, 25:22) против Израел. В събота и неделят предстоят идващите два мача против Австрия и домакините, написа Dsport.

Българите имаха преимущество в първата част, което доближи до 19:15. При 24:22 " трикольорите " пропиляха два геймбола, само че въпреки всичко момчета на Пранди стигнаха до триумфа с 27:25 при четвъртата си опция.

Втората част стартира неприятно за гостите, които позволиха закъснение от 3:7. Българите въпреки всичко бързо изравниха за 8:8, а след 11:11 последователно овладяха самодейността, като със серия от пет следващи точки дръпнаха с 20:14, което предреши гейма.

Третата част още веднъж стартира нерешително за българите, които направиха неточности и разрешиха на противника да поведе с 12:7.

Последва активизация в редиците на " трикольорите " и последователно пасивът беше понижен, а след мощна серия от пет поредни точки в края на гейма българите обърнаха до 24:21 и това се оказа решаващо.

Цветан Соколов още веднъж бе най-резултатен с 15 точки (1 ас, 3 блокади). Мартин Атанасов приключи с 14 точки (2 аса и 2 блокади). Влезлият чудесно като запаса Тодор Скримов направи 13 точки (3 аса и 2 блокади).

България победи с 3:1 гейма Австрия в първия си мач. В първия ден от първия шампионат Австрия завоюва против домакина Израел с 3:0 гейма.

За домакините Идо Давид и Тамир Хершко приключиха с по 13 точки.

ПЪРВИ ГЕЙМ: България - Израел 27:25

Мачът стартира равностойно. Българските национали съумяха на два пъти да отворят разлика от две точки за 5:3 и 7:5, само че разрешиха равнене за 7:7. След сполучлива офанзива на Мартин Атанасов резултатът стана 8:7. България усили преднината си на три точки - 13:10 след сполучлива офанзива през центъра на Алекс Грозданов. Последва сполучлива игра на блок за домакините, които редуцираха пасива си на една точка. Цветан Соколо направи сполучлива офанзива по правата за 16:15. При 19:18 Силвано Пранди необичайно извади Цветан Соколов, като пусна Тодор Скримов и заиграхме без диагонал. Георги Сеганов раздра блока на домакините и Тодор Скримов направи резултата 21:19. България получи два геймбола при 24:22, само че не успяхме да се възползваме от тях и Израел изравни резултата - 24:24. Пропуснахме трети геймбол при 25:24. При 25:25 Николай Къртев направи доста значим сполучлив блок, с което поведохме с 26:25. След сполучлива офанзива през центъра България завоюва първия гейм с 27:25.

ВТОРИ ГЕЙМ: България - Израел 25:16

Цветан Соколов се завърна на полето при започване на втория гейм. Израел направи добра серия и натрупа задатък от 6:2. С сполучлива обсада серията на домакините бе прекратена за 3:6. България съумя да изравни резултата при 8:8, само че по-късно още веднъж позволихме на противника да отвори разлика от две точки. България поведе за 12:11, а след сполучлива офанзива на Цветан Соколов резултатът стана 13:11. България поведе с 15:12, само че след добра офанзива и ас от сервис на Идо Давид преднината на българския народен тим бе редуциран до една точка 15:14. Последва доста мощна серия за България, а след ас на Тодор Скримов резултатът стана 20:14. Последва доста дорба отборна игра, а офанзивата бе приключена от Цветан Соколов за 23:16. След офанзива в навън от страна на домакините България стигна до първия геймбол 24:16. Георги Сеганов изненада със своя сервис домакините и геймът приключи с ас - 25:16.

ТРЕТИ ГЕЙМ: България - Израел 25:22

Израел се възползва от някои грешки в българския състав и поведе с 8:5. След сервис в мрежата от Сеганов резултатът стана 9:6 в интерес на домакините, а след ас на Идо Давид разликата стана четири точки в тяхна изгода - 10:6. Израел поддържаше разлика от четири точки, само че последователно българите започнаха да я топят. Тя бе понижена до една при 17:16 за домакините. България изравни за 21:21, а след доста прекрасен сервис на Скримов поведохме с 22:21. След добра обсада резултатът стана 24:21 и България получи три мачбола. Първият не успяхме да осъществяваме, само че по-късно Голдрин изпрати топката в мрежата и България завоюва третия гейм с 25:22.

България: Георги Сеганов, Цветан Соколов, Аспарух Аспарухов, Мартин Атанасов, Алекс Грозданов, Николай Къртев – Владислав Иванов-либеро
Старши треньор: Силвано Пранди

Съобщете ни, в случай че видите неточности и нередности в публикацията или мненията. Пишете непосредствено на [email protected] . Ще обърнем внимание!

За реклама в "Петел " на цена от 50 лв. на ПР обява пишете на и вижте още в -.