Сн. ЕПА/БГНЕС Отборът на Русия на практика се класира на

...

Русия победи Египет и почти сигурно излиза от групата

Сн. ЕПА/БГНЕС
Отборът на Русия на процедура се класира на 1/8-финалите на международното състезание, откакто реализира втора победа в груповата фаза. Руснаците победиха с 3:1 отбора на Египет във втората си среща на шампионата, откакто на старта размазаха с 5:0 Саудитска Арабия. Футболистите на Русия и Египет не съумяха да си вкарат гол през първото полувреме, макар че играта бе доста бърза и забавна. През втората част пристигнаха и головете. Още в 47-та минута Ахмед Фати си вкара автогол. 12 минути по-късно Денис Черишев удвои задатъка на Русия с третия си гол на международното. В 62-ата минута всичко свърши за Египет, откакто Дзюба вкара за 3:0. В 73-ата минута Мохамед Салах от дузпа вкара почетно за отбора от Северна Африка. В другия мач от групата в сряда Уругвай играе със Саудитска Арабия и при триумф също ще си подсигурява присъединяване в плейофите. Другите два мача в сряда са Португалия – Мароко и Иран – Испания.
Източник: mediapool.bg