Смята се, че всяко растение символизира нещо и носи специална

...
Смята се, че всяко растение символизира нещо и носи специална
Коментари Харесай

Не за нищо, че цветето се нарича още „Женско щастие“. Грижа за спатифилум у дома.

Смята се, че всяко растение символизира нещо и носи специфична сила. Хората имат вяра, че като внесете несъмнено растение в дома си, можете да привлечете шанс, благополучие или пари. Спатифилум също е кредитиран за особено въздействие върху живота на своите притежатели. Не за нищо, че цветето се назовава още „ Женско благополучие “. Казват, че е най-подходящ за дами и притегля благосъстоянието и любовта в живота им.

Той оказва помощ на неомъжените девойки да привлекат младоженците и да намерят семейство, а за омъжените – да открият връзки в фамилията и да имат деца. Това са единствено знаци, ще приказваме за неща по-земно: по какъв начин вярно да се грижим за спатифилум вкъщи, тъй че да ви зарадва с нежния си цъфтежи.

Спатифилум цвете

Спатифилум – хареса на доста фенове на стайни растения. Пищни листа и извънредно нежно цвете, като че ли покрито с одеяло – по тази причина му се възхищават толкоз доста.

5 ВАЖНИ НЕЩА ЗА ГРИЖА

Поливане и мокрота

Растението се нуждае от непрекъснато поливане. През пролетта и лятото би трябвало да поливате постоянно, само че през зимата и есента – в умерена степен. Водата би трябвало да е при стайна температура. Свитите листа демонстрират, че на растението липсва влага. Но не трябва да запълвате растението, тъй като кореновата система може просто да изгние.

Много значимо е към цветето да има нараснала мокрота. За това е належащо да се пръска два пъти дневно. Можете да поставите резервоар с течност до цветето. Тиган с влажен мъх или пясък също може да избави обстановката. Влажният климат е ключът към здравето на спатифилума.

2. Осветление и температура

Растението се усеща отлично при температура 20-25 градуса. Може да оцелее с по-ниска, само че висока възможност от заболяване. Ако цветето е престанало да пораства, това значи, че температурата е прекомерно ниска за него и би трябвало да го сложете на по-топло място.

Спатифилум обича слънцето и се усеща чудесно на добре осветени места. Не обича директна слънчева светлина и течения. Добре е за растението и на тъмни места, само че в случай че листата стартират да избледняват, би трябвало да пренаредите цветето на по-слънчево място.

3. Почва

В дивата природа цветето живее в почвата, състояща се от гнили клони и паднали листа. За да се почувства комфортно цветето вкъщи, се събира примес от торф, кора и градинска почва. Подложката може да е друга, само че постоянно рохкава. В тежка почва е допустимо застояване на вода, което може да докара до гибелта на растението.

4. Подхранване

Освен непрекъснато поливане е належащо непрекъснато хранене. От пролетта до есента растението се подхранва един път седмично с повсеместен тор. Останалото време – един път на 2-3 седмици. Най-често неналичието на поддържане е главната причина растението да не цъфти неведнъж. Така че не забравяйте за торовете, а храстът ще ви зарадва с разцвет.

5. Пресаждането

Обикновено спатифилумът непрестанно пораства, което значи, че всяка година той би трябвало да бъде трансплантиран в по-голяма саксия. Препоръчително е да вземете за това 2 елементи дървесна почва и по един торф, листа, градинска почва и пясък. И в случай че добавите и малко тухлени стърготини или дървени въглища към почвата, растението сигурно ще ви благодари за грижите.

След пресаждането за известно време растението би трябвало да се реалокира на мрачно, хладно място. До появяването на нови листа е належащо да я поливате доста умерено.

Това е всичко, което би трябвало да знаете за грижата за това скромно растение. Ако нямате спатифилум у дома, тогава би трябвало да помислите да вземете този красиво цвете. Не е за нищо, че той е в листата на най-хубавите растения за къщата!

И какви секрети знаете за грижите за стайните растения? Споделете с нас в мненията!

Източник: apetiten.info

СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


Промоции

КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР