Смерч премина през село Лъвино край Исперих. Отнесъл е покривите

...
Смерч премина през село Лъвино край Исперих. Отнесъл е покривите
Коментари Харесай

Смерч отвя покривите на над 100 къщи в село Лъвино край Исперих

Смерч мина през село Лъвино край Исперих. Отнесъл е покривите на над 100 къщи, оповестява Българска национална телевизия.

В Исперих привикват щаба по бедствията и повредите.

В цялата област Разград от сутринта не е спирало да вали.

„ Около 13:20 ч. кмета на село Лъвино е подал сигнал до кмета на община Исперих за това, че през селото е минал мощен смерч, който е нанесъл извънредно огромни провали.

Незабавно посетихме обитаемото място, където установихме невиждано за нас до в този момент естествено събитие, сподели основен контрольор Константин Костов, шеф на Районно управление-Исперих при Областната дирекция на Министерство на вътрешните работи в Разград.

По думите му става въпрос за численост от над 100 къщи, като се чака броят има да доближи 150, чиито покриви са безусловно отнесени.

Електрическите стълбове в съвсем цялото обитаемо място са пречупени. Предприехме дейности по унищожаване от пътното платно на електрическите стълбове, прекъсване на електрическата сила и надлежно организация на придвижването и помощ на потърпевшите. В момента сме в общината, където кметът свика спешен щаб “, разяснява той.

„ Цялото обитаемо място е наситено с полиция. Така ще бъде досега, в който хората не се приберат по къщите си.

Нека да бъдат спокойни – няма да позволим да има мародерски изстъпления. Към момента нямаме данни за потърпевши хора, популярност Богу, само че много къщи са в сериозно положение.

Хората не могат да се приберат в тях, тъй като са рискови за живеене. Доколкото разговаряхме с кмета, занапред ще го прецизираме. Има спорта зала и детската градина, където могат да бъдат настанени “, сподели основен контрольор Костов.

За още забавни вести, изявленията, разбори и мнения харесайте!
Източник: debati.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР