Служителите на офиса на Ubisoft в Барселона излизат на протест,

...
Служителите на офиса на Ubisoft в Барселона излизат на протест,
Коментари Харесай

Служителите на барселонския клон на Ubisoft излиза на стачка

Служителите на офиса на Ubisoft в Барселона излизат на митинг, предава GamesIndustry.biz. Организатори на митинга са локални профсъюзни организации, защитаващи чиновниците в бранша. Барселонският клон на Ubisoft създава мобилни игри и реализира поддръжка на Rainbow Six Siege. В допълнение към това, профсъюзна организация е внесла през октомври обвиняване към френската компания в съда. Причината за това е насилственото връщане в офиса на чиновниците на Ubisoft.

Ubisoft оповестиха за пръв път политиката си за връщане в офиса през септември. По това време те обявиха, че чиновниците на студиото би трябвало да работят присъствено в офиса три дни в седмицата.

Въпросните профсъюзни организации се сплотяват с по-голямата Confederación General del Trabajo (CGT), с цел да изискат от Ubisoft да трансформират решенията си. Те упорстват също по този начин за даването на гаранции на разработчиците в Барселона, че ще продължат отдалечена работа с ново съглашение. В писмо до GamesIndustry, профсъюзите споделят, че до внасянето на обвиняването в съда се е стигнало поради нежеланието на Ubisoft да договарят с тях. В допълнение се твърди, че упоменатите промени са били взети ненадейно и без бистрота. Според тях, всеобщото завръщане в офисите ще сътвори логистични проблеми в барселонския клон.

Още с анонса на измененията за отдалечена работа, чиновници в разнообразни офиси на Ubisoft в цяла Франция започнаха да излизат на стачка. Миналият месец разработчици от Ubisoft Milan също излязоха да изразят несъгласието си с решението на управлението на компанията. Според някои от тях, мярката целяла да ги принуди да изоставен непринудено компанията.

Ubisoft Barcelona обаче е първото студио, което завежда дело против компанията. Това е следващото дело към студиото, което бива завеждано тази година. По-рано тази година геймъри внесоха в съда обвиняване към Ubisoft във връзка изключването на сървърите на The Crew през март. През октомври двама геймъри заведоха дело към Ubisoft за това, че споделят данни с Meta без позволение.

Източник: kaldata.com


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР